top of page
Search

Hogyan vegyünk észre egy betegséget már a tünetek megjelenése előtt?




Tudtad, hogy a funkcionális szemléletű laborelemzéssel már olyan benned zajló folyamatokra is fény derülhet, amelyeknek még nincsenek árulkodó tünetei?

Vagy egyszerűen nem veszel tudomást a még csak apróbb tünetekről, mert meg tudod magyarázni őket azzal, hogy az elmúlt hónap kicsit húzósabb volt az átlagnál, vagy az éppen közelgő front hatásával, vagy szimplán a mindennapi stresszel, amire mindent is rá lehet fogni.

Azzal biztosan nem mondok újdonságot, hogy a betegséget megelőzni sokkal, de sokkal könnyebb, mint az egészségedet visszaszerezni. Abba pedig belegondolni is rossz, hogy mekkora lépéshátrányt jelent, ha a diagnózissal meg kell várni a tünetek kifejlődését követően azt, hogy eljussunk a megfelelő szakemberhez.

 

A betegség megelőzésének számtalan módja közül az egyik, hogy még a tünetek megjelenése előtt, vagy annak kezdetén fordítsuk vissza az egyensúlyból kibillent folyamatokat.

 

Ehhez egy kiváló eszköz lehet a laborparaméterek ellenőrzése funkcionális alapokra helyezve. Ez túlmutat az értékek referencia tartományán. Egyrészt minden paraméternek van egy optimális tartománya, ahol jól funkcionálunk, amely sokkal kisebb skálán helyezkedik el, mint a referencia tartomány. Valamint mivel számos érték egymással szoros kapcsolatban van, vagy egy betegség esetén az eltérések egy-egy tipikus mintázatot mutatnak, ezért bizonyos értékeket soha nem önmagában, hanem más értékekkel együtt kell értékelni ahhoz, hogy tisztán lássunk, és időben észre vegyük, ha valami a normálistól eltérően működik.

 

Azt is figyelembe kell venni, hogy vannak olyan mutatók, amelyek rendkívül érzékenyek nemcsak önmagában a táplálkozásra, hanem annak minőségi és mennyiségi összetételére is, de a mozgás, az alvás, a túl sok, vagy a túl kevés folyadékfogyasztás és az életkor is éppúgy szoros kapcsolatban áll azzal, hogy mit fogunk látni egy vérvétel eredményében. Éppen ezért fontos, hogy egy laboreredmény "mögött" az embert is lássuk és ismerjük.

 

Soha nem a labor eredményt, hanem az embert kezeljük!

 

Akár az egészségünket szeretnénk helyreállítani, akár betegséget megelőzni, akkor rendszer szinten, holisztikusan kell gondolkodnunk. Az egyes eltérésekre, vagy szervi problémákra nem lehet önállóan tekinteni, nem lehet elkülöníteni az embertől.

 

Ha szeretnéd, hogy ilyen szemlélettel személyre szabottan áttekintsem a laborodat, akkor jelentkezz be hozzám egy állapotfelmérő konzultációra.

 

Még nincs, vagy nem friss a laborod? Segítek, hogy mik azok, amik mindenképpen legyenek meg, ha már egyszer vérvételre adod a fejed.

 

Apropó! A rendszeres vérvétel fontos! És nemcsak akkor, ha egy betegséget kell követni. Gondolj a megelőzésre! Egy laboreredmény sokat elárulhat az állapotodról, és megbízhatóbb, mint egy kristálygömb.

 
 
 

Comentários


bottom of page